Jdi na obsah Jdi na menu
 


Disturbed

Disturbed je metalová hudební skupina původem z Chicaga. Kapela měla dříve jiného zpěváka a dokonce i jiné jméno, ale po připojení Davida Draimana (1996) se přejmenovala na Disturbed. Nynější sestavu tvoří David Draiman (zpěvák), Dan Donegan (kytarista), John Moyer (baskytarista) a Mike Wengren (bubeník).

Disturbed vydali již pět studiových alba (The Sickness, Believe, Ten Thousand Fists, Indestructible a Asylum), přičemž kromě debutového CD se všechny ostatní dostaly na vrchol americké hitparády Billboard 200. V současnosti jedná se o jednu z nejúspěšnějších metalových skupin, která prodala více jak 10 milionů desek po celém světě.

Před připojením Davida Draimana ke skupině byli Disturbed známí jako Brawl a místo zpěváka patřilo Erichu Awaltovi, který ovšem opustil kapelu brzy po nahrání prvního dema. Zbývající členové se snažili najít náhradu za Ericha a tak si podali inzerát do místních novin (Chicago). Nakonec na tuto zprávu odpověděl Draiman a po mnoha schůzkách byl přijat do skupiny. Jako oslavu tohoto momentu se (v roce 1996) kapela přejmenovala na Disturbed.